Klinident.pl Prywatny Gabinet Stomatologiczno-Periodontologiczny Anna Dojs Gorzów Wielkopolski

Periodontologia


Periodontologia to nauka zajmująca się chorobami dziąseł i przyzębia. W ostatnim czasie coraz więcej osób cierpi z jej powodu. Równolegle nastąpił ogromny rozwój tej dziedziny, zarówno pod względem wykrywania czynników wywołujących, jak i sposobów jej leczenia.Dr n. med. spec. periodontolog Anna Dojs zajmuje się profesjonalnym wykrywaniem i leczeniem chorób przyzębia. Wykonuje szereg zabiegów mających na celu regenerację zniszczonego przyzębia, jak również defektów estetycznych w obrębie dziąseł.
19-letnie doświadczenie w zakresie regeneracji ubytków kostnych, przeszczepów dziąseł, pogłębiania przedsionków, pokrywania recesji oraz plastyki przyczepów warg pozwala na udzielenie pomocy nawet w bardzo skomplikowanych przypadkach, gdy zawiodły inne metody lecznicze.

Periodontologia to nie tylko choroba osób w podeszłym wieku. Problemy z dziąsłami często towarzyszą wadom ortodontycznym, przeciążeniom zębów, nieprawidłowo założonymi wypełnieniami pomiędzy zębami, a także osób z obniżoną odpornością. W jamie ustnej znajduje się ponad 700 gatunków bakterii. Od szczelności dziąseł zależy, czy bakterie te przedostaną się do naszego organizmu. Stwierdzono powiązania pomiędzy chorobami kardiologicznymi, okulistycznymi i układu krążenia a chorobami dziąseł i przyzębia. Jednym z pionierów takich badań jest dr Anna Dojs. Od kilku lat współpracuje z Oddziałem Okulistyki Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, co zaowocowało wystąpieniami na sympozjach i konferencjach naukowych.

Przebarwienia i zmiany na błonie śluzowej, jamy ustnej oraz na skórze twarzy również leżą w kręgu zainteresowania periodontologii. Gabinet dr Anny Dojs szczególną uwagę poświęca rozpoznawaniu pierwotnych symptomów stanów nowotworowych i przedrakowych. Jedną z najnowocześniejszą metod leczenia takich zmian jest światłolecznictwo. Doświadczenie w tym zakresie pozwoliło nam zdiagnozować u kilku pacjentów bezobjawowe stany przednowotworowe.


powrót